GRUPY - Oaza Młodzieżowa

Ruch Światło-Życie jest wspólnotą młodzieżową, której początki sięgają 1954 r., kiedy to zaczęto organizować pierwsze oazy czyli rekolekcje wakacyjne.

Założycielem ruchu jest ksiądz Franciszek Blachnicki. Urodził się on 24 marca 1921 roku w Rybniku. Podczas wojny był więźniem obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Początkowo uważał się on za osobę niewierzącą. Jego osobiste nawrócenie dokonało się w celi śmierci. Po ułaskawieniu i wypuszczeniu postanowił wstąpić do Śląskiego Seminarium Duchownego. W swoim nauczaniu opierał się na zasadzie Prawda-Krzyż-Wyzwolenie. Promował dzieło Krucjaty Wstrzemięźliwości, zachęcał do abstynencji. Za swoje poglądy był prześladowany i więziony. Jednak pomimo tego nie zaprzestawał swojej działalności. Założył centrum oazy w Krościenku, gdzie prowadził formację kolejnych pokoleń. Jego dzieło rozrosło się na całą Polskę, a nawet za jej granice.

Dziś ruch oazowy w naszej parafii kontynuuje charyzmaty ks. Blachnickiego. Prowadzimy cotygodniowe spotkania formacyjne w małych grupach oraz całej wspólnoty. Angażujemy się w życie parafii przez sprzedaż zniczy na 1 listopada czy prowadzenie drogi krzyżowej ulicami Kóz. Organizujemy kolędowanie w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Prowadzimy adoracje. Wyjeżdżamy również na rekolekcje.

Zapraszamy na spotkania młodzież od siódmej klasy szkoły podstawowej w piątki po mszy wieczornej w domu katechetycznym.

Więcej zdjęć w GALERII lub na naszym Facebook'u, gdzie można również podejrzeć co u nas aktualnie słychać.