GRUPY - Promyczki - Wspólnota osób niepełnosprawnych

Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną lub jej opiekunem czy przyjacielem, zapraszamy do działającej w naszej parafii wspólnoty PROMYCZKI. Istniejemy już 25 lat i w tym czasie „przeszło” przez naszą wspólnotę ponad 100 osób.

Wspólnota powstała z wiary, że każda z osób upośledzonych umysłowo jest w pełni osobą, z wszystkimi prawami istoty ludzkiej: przede wszystkim z prawem bycia kochaną, uznawaną i poważaną ze względu na samą siebie i w wyborach, które podejmuje. Jesteśmy przekonani, że każda osoba, w pełni sprawna czy upośledzona jest jednakowo kochana przez Boga, że Jezus mieszka w każdej z nich. Wierzymy również, że każda osoba, nawet najbardziej upośledzona jest powołana by pogłębiać swe życie w Jezusie w swoim Kościele. Jest powołana by stać się źródłem łaski i pokoju w świecie.

Spotykamy się w trzecią sobotę miesiąca w Domu Katechetycznym w Kozach. Wspólnie się modlimy, bawimy i dzielimy swoimi troskami.

Latem wyjeżdżamy na kilka dni. To czas naszych rekolekcji i umacniania relacji.

Więcej zdjęć w GALERII.