Transmisja na żywo

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Niedziela, 12. maja - dzień Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii.
Na Mszach św. o godz. 9.30 i 11.30 dzieci z klas trzecich przyjmą do swoich serc Jezusa Eucharystycznego
Nie ma dzisiaj Mszy świętej chrzcielnej o godz. 12.30.

Poniedziałek, 13.maja
Po Mszy św. wieczornej pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Figurę Matki Boskiej poniosą w procesji Górnicy.
Z tej racji nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 17.30 i zmieniony jest plan Fatimy:
18.00 - Msza św. w intencji Ojca Św. Franciszka, na podziękowanie za dar kanonizacji Jana Pawła II, za Kościół, Ojczyznę, Kapłanów, Radio Maryja, Telewizję Trwam i Ofiarodawców. W czasie Mszy św. zbierana będzie składka na potrzeby Radia Maryja. Po Mszy św. procesja z Litanią Loretańską. Po powrocie do kościoła odmówimy Różaniec.
Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

Wtorek, 14. maja – święto Św. Macieja, apostoła

Środa, 15. maja
18.00 – Msza św. nowennowa

Czwartek, 16. maja - święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski
17.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu
W czwartek o godz. 19.00 próba dzieci z klas czwartych przed rocznicą pierwszej Komunii św.

Piątek, 17. maja - przypada dzień modlitwy do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. Rozpoczynamy czas modlitewnej nowenny poprzedzającej uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
18.00 - Msza św. do Bożego Miłosierdzia: o nawrócenie grzeszników
W tym dniu obowiązkowa Msza św. wieczorna i konferencja dla kandydatów do Bierzmowania i ich Rodziców.

Sobota, 18. maja
18.00 - Msza święta zbiorowa
Spotkanie modlitewno - formacyjne Grupy św. Ojca Pio odbędzie się w tym dniu o godz. 8.00.
Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 19.30. Centralnym punktem będzie Msza Wigilii Zesłania Ducha Św. ok. godz. 20.00. Zakończenie ok. godz. 22.00.

Niedziela, 19. maja – uroczystość Zesłania Ducha Świętego
11.00 - Msza św. w rocznicę Pierwszej Komunii św. dzieci z klas czwartych
12.30 - Msza święta w rocznicę Chrztu św.
W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na inwestycje parafialne. Ofiary prosimy składać w kopertach opisanych imieniem, nazwiskiem i adresem celem wpisania ich do Księgi Darczyńców naszej parafii. Zebrane ofiary przeznaczymy na trwający remont organów oraz zakup nowego sprzętu multimedialnego do wyświetlania pieśni.

Nabożeństwa majowe codziennie w kościele o godz. 17.30. Zachęcamy też do odmawiania litanii przy kapliczce na ul. Nadbrzeżnej o godz. 19.00 i pod „Panienką” o godz. 19.30.

Akcja Katolicka zaprasza członków i sympatyków na sesję naukową „Europa Ojczyzna”, poświęconą tematowi Unii Europejskiej w sobotę 25. maja br. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 w Sali konferencyjnej Hotelu Szyndzielnia w Bielsku-Białej, ul. Armii Krajowej 220. W programie m. in. prelekcja ks. prof. dr hab. Tadeusza Borutki. Chęć udziału proszę zgłaszać do prezesa POAK do dnia 17. maja (tel. 501 533 813).

Zachęcamy do oglądnia transmisji z naszej parafii na naszym kanale na YOUTUBIE.

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
+ Maria Popiel
+ Józef Konior
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…